Girdi yapan admin

Düşünceler

Zor günler asla bitmeyecek. İnsanoğlu, sonunun geleceği güne kadar dertlerden başını asla kaldıramayacak. Felsefe, Din, Bilim, Büyü… Hepsi bu gerçekler var olduğu için ortaya çıkmıştır.

Geleceğimiz uzayda

Sanayi herşeyi üretebilir ama araziyi üretemez. Gerçi daha Sahra, Sibirya ve Antarktika gibi bomboş yerler var ama çeşitli engeller nedeniyle yeterince değerlendiremiyoruz…

Bilim devrimi

Erkek düşmanı apartheid şimdiden geldi ve daha kötü günler de gelecek! Enerjinin korunumu kanunu çoktan çürütüldü ama birilerinin çıkarları uğruna ısrarla sürdürmeye devam ediyorlar…

Bir miktar felsefe

Havada bulut yok ama puslu bir gündüz. Gazali’den ve Buhari’den neden utanıyoruz ki? Kötü günler peşimizi bırakmıyor. Şimdi ne yapacağız? Ne yapmalıyız?

Hayat Zordur

Kemalat… İnsan yaşıyor. Bir şekilde dünyaya geldik. Acı çekiyoruz. İnsan yaşadığı süreçte ne yapmalı?

Mahrumiyetler

Bırakın Mars’ı, Andromeda’ya günübirlik geziler yapacak teknolojiye şimdiden sahibiz. Ama neden yok? Çünkü birilerinin işine gelmiyor da ondan.

Bavyeradan görünüm

Yaşı yetenler hatırlayacaktır, Rahmetli Güntaç Aktan’ın terör olaylarını konu aldığı Anadolu’dan Görünüm adlı bir tv programı vardı. Dünya düzenini ve bugünkü konumunu anlatacağım bu yazımın başlığının ilhamını da oradan aldım.