Girdi yapan admin

Ortodoks bilim sorgusu

Kriptozooloji, Alternatif Tıp, Alternatif Fizik, Erkek Hakları, Akıllı Tasarım, Lamarck&Lysenko, Ana akım olmayan farklı tezler, Alternatif Bilimsel metodlar… Herkes birşeyler anlatıyor. Fakat hiç sorguladınız mı? Belki birşeyler anlatan kişi size yalan söylüyor. Belki bir münazaranın iki tarafı da yalan söylüyor. Ana akım bilim pekçok şey söylüyor ama pek çok zaman teyid etme imkanımız yok. Tabi […]

Zor günlerin ilacı

Zor günler hiç bitmeyebilir. Bitmesin. Zaten hangi canlı bu dünyada rahat edebilmiş ki? Önemli olan acı gerçeğinin karşısında ne yapacağımız ve ne yapmamız gerektiğidir.

Düşünce havuzu

İstisnasız herşey sorgulanmalı. Yanılmadığından nasıl emin olabilirsin eğer sorgulamazsan? Fakat sorgulamak zordur. İnsanı zorlar. O yüzden son tercihi yapacak olan kişinin kendisidir.

Teknolojik tekilliği beklerken

Teknolojik tekillik yolda… Veya değil. Bir sürü yeni ıvır zıvır piyasaya sürülecek… Ama pek birşey de değişmeyebilir. Umutlu olmalıyız… Ama umutsuz olmak için de çok sebeb var. Peki bu şartlar altında ne yapmalıyız?

Psikoloji üzerine

Maalesef bırakın ülkemizi, dünyanın tamamında psikolog ve psikiyatrların hiç değilse çoğunluğunun kalitesi oldukça düşük. Bu şizofreni, depresyon, anksiyete, panik atak, okb gibi problemleri olanlar için kötü haber. Peki bu gerçek karşısında ne yapabiliriz? Ne yapmalıyız?

Güney Kore bir başarı örneği midir?

İnsanların intihar etmek için birbiriyle yarıştığı bir ülkeyi neden başarı örneği sayıyoruz? Çünkü ekonomik rakamlar anlamında gerçekten bir başarı var. Ama insanlar ölmek istiyorsa bunun anlamı var mıdır?

Beyazın efendisi Zenci

Kölelik, zulüm, eziyet, çile… Bu dünyada bunlardan kaçış yok. İllaki istemediğimiz şeyler olacak ve istediğimiz pekçok şey de olmayacak. Altın soru şu: Bu gerçeklerin karşısında ne yapmalıyız?

Dert ve Sır

Onlara ekmek ve sirk verin ve onlar hiç isyan etmesin! İnsanların ne kadarı gerçekten iyidir? Ne kadarı iyiliği hakeder? Bence çok çok küçük bir azınlığı sadece…

Karanlık Proje

Manhattan projesi karanlık proje, Hayalet uçak karanlık proje… Tabi bu olmuş bitmiş projeler. Birde henüz tamamlanmamış olanlar var…