Sigaranın sağlığa zararlı olduğuna kesinlikle inanmıyorum. İnanmadığım gibi kurumların sigaranın zararlarına işaret eden bilimsel veri sonuçlarına da müdahale ettiğini düşünüyorum. Zaten başka konularda yapıldığı kanıtlandı. Ve ayrıca binlerce yıl boyunca zararı hiç görülemedi de son 50 yılda mı görüldü?

Devamını Oku

Sigara sağlığa zararlı değildir. Tütün bitkisi Amerika kıtasında binlerce, ülkemizde ise en az 450 yıldır tüketilmektedir. Zararı olsaydı bunu arkeolojik verilerden veya folklorik öğelerden bilmemiz gerekmez miydi?

Devamını Oku

Sigara sağlığa kesinlikle zararlı değildir. Tütün binlerce yıllık geçmişi olan bir tarım ürünüdür. Peki ya neden son birkaç on yılda müthiş bir karalama kampanyasına maruz kalıyor?

Devamını Oku

Sigara sağlığa zararlı değildir. Kesinlikle! Tereddütsüz söyleyebilirim. Ciğerlerimizi fosil yakıtlar mahvediyor, radyoaktif kalıntılar ve dengesiz kullanılan kimyasallar bizi kander yapıyor ve damar ve şeker hastalıklarının da sorumlusu fazla iyi beslenmek. Ağır bir iftiraya mağruz kalmış bir zavallıyı savunmak hepimizin görevi değil midir?

Devamını Oku