Bir süredir bazı aydınlar ülkemiz gençleri arasında deizm’in giderek yayıldığından ve güçlendiğinden bahsediyorlar. Bu bir tehlike midir? Veya sebebleri nedir? Hep beraber bakalım!

Devamını Oku

Kumarhaneler, genelevler… Neon ışıkları… Ne için hayattayız? Ne için yaşıyoruz?

Devamını Oku

Sokrates, sorgulamanın Kralı…

Devamını Oku

Çin’i inceliyorum, Hindistan’ı inceliyorum, Afrika’yı inceliyorum, Sibirya’yı inceliyorum… Aslında buralarda yaşayan insanlar nispeten güzel şeyler yapıyor gibi… Ama gene de bir atıllık, bir kötü yönetim, bir yetersiz ve boşa kullanım seziyorum sanki…

Devamını Oku

Tarım alanlarının verimliliği azalıyor. NOx ve SO2 emisyonları ciğerlerimizi mahvedip asit yağmurlarına neden oluyor. Denetimsiz kimyasallar ve GDOlar bizi hasta ediyor. Ve de istifçi vurguncu tüccar misali özelleştirilen su kaynaklarının sahipleri ucuza alıp pahalıya satıyor ve bu da Çad gölü gibi göllerin ve su kaynaklarının kurumasına sebep oluyor.

Devamını Oku

ABD, Kanada, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda… Biz bu ülkelerin cennet olduğunu zannederiz. Ancak sadece buralar elitler ve kültürel marksistler için cennettir.

Devamını Oku

Sanayi; telefonlar, televizyonlar, arabalar ve birçok şeyi üretebilir ama araziyi üretemez, arazi oldukça kısıtlı. Dünyada sahra çölü, sibirya, kuzey kanada, antarktika ve okyanus tabanı gibi bomboş yerler var. Sadece güneş sisteminde birsürü gezegen ve göktaşı; sadece samanyolu galaksisinde milyarlarca yıldız ve sadece gözlemlenebilir evrende katrilyonlarca galaksi var. Geleceğimiz buralar olmadan olamaz.

Devamını Oku

Devridaim, Erkek Hakları, Sigaranın Masumiyeti, Akıllı Tasarım, Lamarckizm, Chronovisor, Kriptozooloji, Alternatif Tıp, Alternatif Fizik, Ortodoks olmayan tarih…

Devamını Oku

Altın üretmek çok uzun süredir insanoğlunun hayalidir. Sayısız insan bu uğurda yola çıkmıştır. Niceleri şifreler kullanmıştır. Günümüzde bundan sadece 1 adım uzaktayız.

Devamını Oku