Girdi yapan admin

Günümüz İslamı

İçki içmeyin, zinaya yaklaşmayın demek kolay. Peki yerine ne sunuyorsunuz?  ‘Neden’ sorusunu sorana neden ‘Kes sesini’ diye cevap veriyorsunuz?

Işıltılı Hikmet

Çivisi çıkmış bir dünyada yaşıyoruz. Devrim gelecek kurtulacağız; sonra devrimi yapanlar yoldan çıkacak; sonra tekrar devrim yapacağız; vs vs… Çözüm diye birşey yok. Birkaç yüzyıl öncesinden çok daha müreffeh yaşıyoruz ama acı olduğu yerde duruyor.

Hikmet, Hakikat, Marifet

Devrimcilik, çok ulvi bir idealdir. Ama doğa kanunlarını değiştirmediğiniz müddetçe devrim yapsanız da hiçbir işe yaramaz. Mesele doğa kanunları! Çünkü kötü olan, yanlış olan doğa kanunlarıdır! Doğa kanunlarını değiştirmenin imkansız olduğunu söylerler. Ama son 100 yılda insanoğlu imkansız denen pekçok şeyi başarabildi. Okült ve paranormal neden reddediliyor? Halbuki bilim, özgür düşünce ve sorgulamak değil midir? […]

Yeni bir şafak

Madde aleminin görevi ruhlara acı çektirmektir. Ruhların görevi ise acılardan kurtulmaktır. Acıdan kaçıp mutluluğa koşma, kodlarımıza kazınmıştır. İstisnasız Bütün eylemlerimizin de kökünde yatan amaç budur. Ruhları makinelerden ayıran başka birşey var mıdır?

,

Ortodoks bilim mağlup edilmeli

Ortodoks bilime muhalif bir sürü teori hali hazırda üretildi ve üretilmeye devam ediyor ama maalesef bunlar insanoğlunun yararına bir türlü sunulamıyor. Burada aslında bence yapılması gereken şey biraz daha teori üretmek değil kürsü ve güruhları mağlup etmektir.

Kaderimiz

Devridaim devrimi, eğer medeniyetimizi kaybedip teknolojilerimizi kaybetmezsek illa gerçekleşecek.

Bilimde Reform

Bize söylenmeyen pek çok şey var. Pek çok bulguyu bilgiyi karartıyorlar. Otoritelerinin sarsılmasından korkuyorlar. Çıkarlarının zedelenmesinden korkuyorlar. Ya onlar hariç herkes kazanacak yada onlar hariç herkes kaybedecek!