Ortodoks bilime muhalif bir sürü teori hali hazırda üretildi ve üretilmeye devam ediyor ama maalesef bunlar insanoğlunun yararına bir türlü sunulamıyor. Burada aslında bence yapılması gereken şey biraz daha teori üretmek değil kürsü ve güruhları mağlup etmektir.

Devamını Oku

Devridaim devrimi, eğer medeniyetimizi kaybedip teknolojilerimizi kaybetmezsek illa gerçekleşecek.

Devamını Oku

Çünkü aptal birisi 50 yıl kullanılabilecek bir şeyi zaten 2 yılda elden çıkarıp yenisini alır. Ancak ‘Planlı Eskitme’ nedeniyle akıllılar da 2 yılda elden çıkartmak zorunda kalıyor çünkü bozulduğu için veya güncellemeler nedeniyle kullanmak isteseniz de kullanılamaz hale geliyor.

Devamını Oku

Kelime anlamı çok saçma. Ama ‘Muhafazakar’ kelimesinin düz anlamı ile terim anlamının günümüzde neredeyse ters anlamlı olduğunu göz önüne alırsanız hiç de saçma gelmeyecektir.

Devamını Oku

Erkek düşmanı apartheid şimdiden geldi ve daha kötü günler de gelecek! Enerjinin korunumu kanunu çoktan çürütüldü ama birilerinin çıkarları uğruna ısrarla sürdürmeye devam ediyorlar…

Devamını Oku

Bırakın Mars’ı, Andromeda’ya günübirlik geziler yapacak teknolojiye şimdiden sahibiz. Ama neden yok? Çünkü birilerinin işine gelmiyor da ondan.

Devamını Oku

Yaşı yetenler hatırlayacaktır, Rahmetli Güntaç Aktan’ın terör olaylarını konu aldığı Anadolu’dan Görünüm adlı bir tv programı vardı. Dünya düzenini ve bugünkü konumunu anlatacağım bu yazımın başlığının ilhamını da oradan aldım.

Devamını Oku

Erkek hakları, devridaim, Kriptozooloji, alternatif tıp, alternatif fizik, tütün müdafaası…

Devamını Oku

‘Fakirleri zenginleştirelim’ denir. Doğru. ‘Ama zenginleri fakirleştirmeyelim’ de denir. Bu da doğru. ‘İkisi birden olmaz, birini seçmek zorundayız’ denir. Aslında bir yolu vardır; bu da teknolojiyi ilerletmektir.

Devamını Oku

Kastettiğim şey yıllık ekonomik büyüme. Sloganlarımdan biridir. Böyle deyince beni deli zannediyor insanlar. Ancak sizi temin ederim ki bu mümkün. Ve kanıtlayabilirim de.

Devamını Oku